W Praktident Medical Clinic obejmuje pełną opieką stomatologiczną dorosłych jak i dzieci w Wrocławiu, z wykorzystaniem najnowszych technik i technologii stosowanych przez naszych lekarzy.

Usługom z zakresu stomatologii podstawowej nadajemy w klinice zupełnie nowy wymiar. Składają się na niego trzy aspekty:
-Nieustannie wychodzimy o krok przed potrzebami i oczekiwaniami Pacjentów, by móc szybko i skutecznie na nie reagować.
-Po drugie – techniki w Praktident Medical Clinic muszą być w pełni zintegrowane z pozostałymi, nowatorskimi technologiami, stosowanymi w innych dziedzinach, w których się specjalizujemy.
I najistotniejsze – naszym priorytetem jest ogólne zdrowie zębów i całego organizmu, co jest wymagane podczas dalszego leczenia, np.stomatologii estetycznej.

Leczenie zachowawcze ma na celu zapobieganie i leczenie chorób jamy ustnej i zębów w celu zachowania prawidłowej funkcji narządu żucia, a tym samym przebiegu procesów toczących się w dalszych odcinkach układu pokarmowego. Obejmuje leczenie chorób zębów i dziąseł wywołanych przez próchnicę, które mogą stać się bezpośrednią przyczyną chorób miazgi, ozębnej, kości szczęk, dziąseł i przyzębia, i które mogą stanowić wrota zakażenia dla całego organizmu prowadzące do powikłań ogólnoustrojowych.